• Ręczne usuwanie farby olejnej.
  Ręczne zdzieranie farby olejnej polega na zdzieraniu jej za pomocą szpachelki. (Ułatwienie: Mój znajomy do zdzierania farby z drewna zamiast szpachelki używał pękniętego ostrego szkła  tzn. tłukł niepotrzebny kawałek szyby i zdzierał farbę ostrą krawędzią, która powstała przy stłuczeniu. Po stępieniu szkła brał następny kawałek. Takim sposobem możemy zedrzeć farbę z małych powierzchni. Przy większych powierzchniach ręczne zdzieranie farby jest męczące, chyba, że farba jest stara i słabo trzyma się podłoża. Aby usunąć starą farbę olejną z szyby najlepsza będzie żyletka, albo specjalny zdzierak z ostrzem osadzonym w rączce, albo ostrze nożyka z łamanym ostrzem.
 • Usuwanie farby z użyciem wiertarki
  Przy większych powierzchniach możemy usunąć farbę olejną za pomocą wiertarki z obsadzoną szczotką drucianą. Trzeba jednak uważać, bo przy nieostrożnym zdzieraniu druciakiem, możemy uszkodzić powierzchnię drewna, albo tynku. Jednak przy zdzieraniu farby z twardych powierzchni np. elementów metalowych jest to chyba najszybszy i najmniej pracochłonny sposób.
 • Usuwanie farby z użyciem opalarki
  Opalarka rozgrzwa zaschniętą farbę do wysokiej temperatury. Warstwa farby staje się elastyczna i dzięki temu można ją łatwiej usunąć szpachlą z powierzchni. Opalarka bardzo pomaga zdjąć farbę z powierzchni drewnianych. Farba łatwo schodzi ze starych okien i futryn. Jednak do usuwania farby olejnej z dużej powierzchni, albo z materiałów, które pochłaniają ciepło jest słaba. Metal czy beton pochłania ciepło z farby i aby farba stała się elastyczna trzebaby go rozgrzewać strasznie długo.
 • Chemiczne usuwanie farby olejnej
  Ostatni sposób polega na naniesieniu na powierzchnię farby olejnej środka chemicznego, który złuszczy farbę. Po jakimś czasie farbę można usunąć szpachlą.P.S. Jeśli farba trzyma się mocno, to czasem nie opłaca się zdzierać starej farby z tynku np lamperii. Czasem łatwiej jest nieco naruszyć powierzchnię farby ? podrapać szpachlą do żywego tynku, podziurawić młotkiem, zagruntować i na to nałożyć płytki, albo naciągnąć warstwę gładzi.

Usuwanie farby olejnej z szyby

Wiele osób poszukuje tu recepty na usuwanie farby olejnej z szyby (szkła). Możliwości są dwie. Jeśli podczas malowania pobrudziliśmy okno, to jeszcze przez kilka dni po malowaniu, gdy farba dobrze nie zaschła można ją usunąć za pomocą rozpuszczalnika.

Jeśli zabrudzenie jest stare i zaschnięte to zabrudzenia olejne najłatwiej usunąć ze szkła za pomocą żyletki (dostępne w większych sklepach osiedlowych i każdym markecie)/ ostrza do łamanego noża / specjalnej zdzieraczki z ostrzem (dostępne w sklepach budowlanych). Ostrze należy dociskać pod kątem ostrym i z umiarem, aby nie porysować szyby – podobnie jak przy goleniu ;-).

Komentarze wyłączone.


Zadzwoń i umów się na bezpłatną wycenę


500 613 595


Warszawa i okolice


Lub użyj formularza

Poleć stronę w Google
Language
Wyszukiwarka
Polityka prywatności
Ta strona wykorzystuje jedynie techniczne pliki cookie w celu zapamiętania wybranego języka i kontroli przebiegu sesji.

Żadne dane na temat odwiedzających nie są zbierane, przesyłane, ani w jakikolwiek sposób wykorzystywane ani w celach marketingowych ani reklamowych.