Zanim zapoznasz się z cennikiem przeczytaj od czego zależy cena malowania ścian.

Zakres prac dodatkowych

Malowanie pomieszczeń jest usługą złożoną z wielu czynności.  Nigdy nie wiadomo, co zawiera podawana przez firmę cena. Jeśli wybierasz firmę porównując cenę za metr malowania nigdy nie wiadomo:

  • Czy odsuwanie mebli i przygotowanie pomieszczeń – zabezpieczenie folią podłóg, mebli jest wliczone?
  • Czy przygotowanie ścian – odkurzanie, wyjęcie kołków, drobne naprawy i szpachlowanie są wliczone?
  • Czy przy zamówieniu taniej usługi w pakiecie musimy zakupić od wykonawcy farbę za kosmiczną cenę?
  • Czy firma pobiera dodatkowe opłaty np. za dojazd?
  • Czy firma sprząta po sobie, czy zostawia użytkownikowi pobojowisko?
  • Czy cena dotyczy 2-krotnego malowania?
  • Ile firma dolicza za zakup materiałów?

Wielkość zlecenia

Zarówno malowanie dużej hali magazynowej jak i malowanie małego pokoju wymaga pewnych czynności stałych:  przewiezienia narzędzi, dokonania zakupów, dojazdu na miejsce. W przypadku większego zlecenia, koszty stałe rozkładają się na dużo większy metraż, a co za tym idzie im więcej metrów do pomalowania, tym niższa będzie cena za metr kwadratowy malowania.

Rodzaj malowanych powierzchni

Inaczej wycenia się prace proste, które można wykonać szybko – np. malowanie normalnego pokoju z klasycznym tynkiem, a zupełnie inaczej dokładne malowanie udziwnionych konstrukcji kartonowo-gipsowych. Wszelkie narożniki i łączenia wykonuje się dużo wolniej niż malowanie wielkiej ściany w magazynie.

Pułapki

Może Ci się wydawać, że wystarczy samo malowanie. A jeśli się okaże, że ta stara ściana jest pomalowana farbą klejową, którą trzeba zmyć ze ściany przed malowaniem. Albo emulsją, którą ktoś pomalował brudną ścianę i podczas malowania farba zacznie się łuszczyć? Podobnie, jeśli pierwsze malowanie ściany gipsowej zostało wykonane niefachowo i bez gruntowania, to można być prawie pewnym, że podczas kolejnego malowania stara farba po nasiąknięciu wilgocią zacznie się łuszczyć i nawijać się na wałek.


Dlatego zawsze staramy się umówić na wycenę prac. Podawanie ceny cennikowej jest ryzykowne. Jest to cena uśredniona. Może się okazać, że po obejrzeniu zlecenia cena została zawyżona, albo np. że starą farbę trzeba usunąć ze ścian i nie jest to do wykonania w cenie samego malowania.

Wycena nic nie kosztuje, dlatego jeśli jesteś z Warszawy, lub okolic, zapraszamy do umówienia się z nami: tel. 500 613 595

Ale jeśli wiesz co robisz, to cennik możesz znaleźć tutaj

A tutaj znajduje się  kalkulator zużycia farby online

Powrót na stronę główną